Outsourcing Nedir?

“Çağrı Merkezini Outsource Etmek ( Dışkaynak Kullanımı)” 

Çağrı merkezi işletmeciliği ana işiniz değilse, outsource edin…

“Outsource Etmek” deyimi günlük hayatımıza o kadar girmiş durumda ki… Aslında İngilizce “to Outsource” kelimesinden alınıp gündelik iş hayatımızda kullanmaya başladığımız bu kelimenin Türkçesinin fiil hali “Dışarı Vermek” ya da “Dışkaynak Kullanmak” şeklindedir. “Outsourcing” olarak kullanılan isim halinin Türkçesi ise “Dışkaynak Kullanımı”dır.

Genel anlamda Dışkaynak Kullanımı, modern hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Gelişimle birlikte yaygınlaşan doğal bir süreçtir.

Modern hayat insanların ve kurumların tüm ihtiyaçlarını kendi kaynakları ile karşılamalarını ekonomik, rasyonel, hatta mümkün kılmamaktadır. İş dünyası çok hızlı gelişmekte ve değişmektedir. Bu hızlı iş temposu içerisinde, acımasız rekabet ortamında “bir adım öne geçmek” de, “bir adım önde kalmak” da o kadar zorlaşmıştır ki, bilinen birçok işletmecilik teknik ve temayülleri değişime uğramak zorunda kalmıştır.

Bilgiye erişim kolaylaşmıştır. Bilgiyi kullanım şekli ve hızı ise başarıyı belirleyen faktörlerden olmuştur. Hızlı üretim, hızlı pazarlama, hızlı tanıtım, hızlı satış, hızlı servis, hızlı ArGe… İnsanlık, herşeyin bu kadar “hızlı” olduğu ve buna rağmen en fazla ihtiyaç duyulan rekabet silahının ise “hız” olduğu bir başka dönem daha yaşamamıştır. Bu eğilimin artan bir “hızla” devam edeceğini görmemek ise mümkün değildir…

Call Center Outsourcing, bu hız, strateji, esneklik gerektiren rekabet ortamında, yüksek kaliteyi uygun fiyatlara temin edebilmek için kurumsal firmaların müşteri iletişimi ile ilgili iş süreçlerini, alanında uzmanlaşmış bir firmaya, iyi bir iletişim ve entegrasyon ile devretmesi ve sonrasından kontrol ederek izlemesidir.

error: Korumalı görünüm modundasınız.