Hizmetlerimiz

Tahsili Gecikmiş Alacakların Devralınması

Alternatif Çözümler, Türk Borçlar Kanunu’nun 183 vd. maddelerinde düzenlenen “alacağın temliki” yöntemi ile kurumsal firmaların alacak portföylerini değerinde satın alıp, firmaların alacaklarını likide etmesine yardım etmektedir. Öte yandan borçlulara, uygun ödeme seçenekleri sunarak, firma ile müşterilerin arasındaki problemlerin çözülmesine katkı sağlamaktadır.

Şirketimiz, tahsili gecikmiş tüm alacakların hızlı ve etkin bir şekilde tahsili hizmeti vermektedir. Tahsilat hizmetinde sektörel bir ayrım yapılmadığı gibi; bireysel veya ticari bir alacak olması da fark yaratmamaktadır. Erken dönem alacak tahsili, geç dönem alacak tahsili, idari takip hizmeti, yasal takip hizmeti ayrı ekipler tarafından, ayrı stratejilerle takip edilmektedir. Alacaklı kuruluşlar adına, telefon, sms, e-posta, mektup, özel yazılım ve tüm teknolojik imkânları kullanarak tahsilat işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.

Tahsilat Aramaları

Özellikle bankacılık ve telekom sektörü için ön plana çıkmış olan tahsilat aramaları kredi kartı borçlularının, kredi geri ödemelerinde vadesi geçmiş ödemelerin, faturasını zamanında ödenmemiş kullanıcıların gecikmeye uğramış olan tahsilatı için arama yapılarak ödeme sözü alınmasını kapsamaktadır.

Bunun dışında kurulacak bir sanalpos sistemi ile telefonla arama yapıldığında da tahsilat işlemi gerçekleştirilebilir.

İhtiyaç ve altyapıya göre düzenlenebilecek bu sistem sayesinde kurumların vadesi geçmiş alacaklarına katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz.

Avantajları

  • Alacaklı firmanın alacakları hemen likide olur yani nakde döner.
  • Alacaklı firma uzun ve maliyetli hukuki süreçlerden kurtulur.
  • Alacaklı firmanın bilançosundaki, uluslararası standart olarak takip edilen zarar oranları azalır ve karlılık artar.
error: Korumalı görünüm modundasınız.